Selülit Masajı

Selülit Masajı

 

Selülit şişman ya da zayıf ayrımı yapmaksızın, özellikle ergenlik döneminden itibaren hormonal değişikliklerin etkisiyle her yaş grubunda ortaya çıkan yağ hücrelerinin deformasyonuyla ilgili estetik bir sorundur. Farklı yaş gruplarındaki bayanların %85 ‘nin bu problemden şikayetçi olduğunu göz önüne alacak olursak selülitin pek çok bayanın ortak sorunu olduğunu söyleyebiliriz. Yaz aylarında birçok bayana gönülrahatlığıyla mayo giymeyi problem haline dönüştüren selülitin oluşumu kişiden kişiye farlılıklar göstermektedir. Selülit daha çok ergenlik, hamilelik ve menapoz gibi hormonların daha çok değişime uğradığı dönemlerde ortaya çıkıyor olmasına rağmen, kişinin genetik yapısı, metabolizma hızı, dolaşım sistemi, sindirim ve boşaltımda yaşadığı sorunlar, doğum kontrol hapları, alınan hormon ilaçları, dengesiz ve düzensiz beslenme, aşırı hareketsizlik, stres, sigara ve alkol tüketimi de selülit oluşumunda etken faktörlerdir. 

 

Eğer selülitleriniz varsa ki bunu üst bacak dokunuzu parmaklarınız arasında sıkıştırdığınız zaman rahatça görebilirsiniz. Sıkıştırma işlemini yaptığınızda doku eğer altında birçok tanecikler varmış gibi girintili çıkıntılı bir görüntü alıyorsa selülitleriniz var demektir. Asla bunların sizleri üzmesine izin vermeyin. 

Çünkü bazı hususlara dikkat ederseniz sevinecek taraf siz olacaksınız. Yapılması gereken ilk işlem daha çok kalça, üst bacak, bacak içleri, diz, karın ve üst kollarda oluşma eğiliminde olan selülitin derecesini belirlemek ve kişide selülitle beraber aynı zamanda lokal ya da genel kilo fazlalığı olup olmadığını tespit etmektir.

Görünüm açısından 1.,2.,3.ve 4. derece olmak üzere 4 gruba ayırabiliriz. 1.ve 2derece selülitler yeni oluşmaya başladığı için yapılan işlemlere kısa sürede cevap verir. 3.ve 4.grup selülitler ise uzun süreden beri oluşumunu tamamladığı için biraz daha sabır gerektirmektedir.

Sizlerin de bildiği gibi güzellik sektöründe selülit ile mücadele konusunda pek çok yöntem uygulanmaktadır.Tüm bu uygulamalar içinde hem son derece etkili ve güvenli , hem de keyifli olması açısından Selülit Masajı en çok talep edilen ve uygulanan yöntemlerden biridir.

 

Lavinia'da selülit masajı , konusunda uzman ve deneyimli kişiler tarafından 15 seanslık kürler şeklinde uygulanmaktadır.

 

Gün aşırı olarak haftada 3 kez yapılan selülit masajının seans süresi 40 dakikadır ve selülit masajı lenf sisteminin uyarılması ile selülite neden olan ödem ve toksinlerin idrar yolu ile atılması, dolaşım sisteminin düzenlenmesi ile metabolizmanın hızlandırılması ve depolanmış yağların çözülmesi esasına dayalıdır.

 

Selülit masajı cilt yüzeyindeki pürüzlü , portakal kabuğu görüntüsünü azaltmaya yönelik özel bir teknik ile ve cildi sıkılaştırıcı ,yağ çözücü ve cildi besleyici özellikte limon , portakal ,buğday , susam gibi yağları içeren aromatik özel bir karışımlarla uygulanmaktadır.

 

Kullanılacak bu yağların cilt üzerindeki olumlu etkileri masajdan alınacak sonucun kalitesini arttırmaktadır.

 

Tüm bakımlarda olduğu gibi selülit masajına kişinin vücut analizi yapılarak ve gereken ölçümler alınarak başlanır ve ilerleyen seanslarda doğru bir mukayese yapabilmek için bu analiz ve ölçümler tekrar alınır.

 

Etkilerini 3. yada 4. seanstan itibaren hissetmeye başlayacağınız selülit masajı aynı zamanda son derece keyifli,rahatlatıcı ve kendinizi zinde hissetmenizi sağlayan bir bakımdır.

 

 

ÇAĞIMIZIN ORTAK SORUNU ……… KİLO PROBLEMİ……

 

Kilo problemi , günümüzde her yaş grubundan kadın ve erkeği yakından ilgilendiren ciddi bir sorun haline gelmiştir. Hatta ne yazık ki yetişkinler kadar , çocuklarımız da şimdiden obezite tehdidi altındadır. Aşırı yemek yemek ve sağlıksız gıda tüketimi sonucu , vücudun ihtiyacından daha fazla kalori alımı ve alınan bu kalorilerin yeteri kadar hareket etmediğimiz için harcanamaması sonucu oluşan genel yada lokal kilo sorunu bedensel ve ruhsal anlamda insanları mutsuz etmektedir.

 

Kilo alımının yaşa ve cinsiyete göre farklı sebepleri olmakla beraber , yanlış beslenme ve hareketsizlik pek çok kişide değişmeyen ortak noktalardır. Artık günümüzde insanlar evlerinde sebze , nohut , kurufasulye gibi temiz ve sağlıklı yemekler pişirmek yerine, hazır, dondurulmuş yada içinde ne olduğu belirsiz onlarca katkı maddesi bulunan fast-food gıdaları yada taze yada kuru meyveler yerine her biri kalori bombası yağlı, unlu, şekerli tatlıları tercih ediyorlar. Buna bir de tüm günü neredeyse masa başında oturarak geçirmek ve hareketsizlik, tembellik eklenince sonuç kaçınılmaz oluyor.

 

Bayanların çalışma hayatında her geçen gün daha aktif rol üstlenmeleri ile kilo alımları arasında ciddi bir ilişki bulunmaktadır… 

 

Tüm günü neredeyse masa başında oturarak geçirmek , 

 

Genellikle güne sağlıklı bir kahvaltı ile başlamak yerine bunu tamamen atlamak yada poaça, açma gibi çok kalorili hamurişlerini tüketmek, 

 

Öğle saatlerinde çoğunlukla fast-food tarzı gıdalar yemek , 

 

Gece geç saatlerde yemek yemek, 

 

Uyku düzeninin bozulmasına bağlı ….gece atıştırmaları, 

 

İş temposu, kariyer hırsı, kendine zaman ayıramama, stres gibi faktörlerin neden olduğu depresyon ve buna bağlı olarak alınan ilaçlar, 

 

Doğum kontrol hapları ve hormonlu rahim içi araçları, 

 

Genetik faktörler, insülin direnci, hipoglisemi, tiroid ve Haşimato gibi metabolizmayı olumsuz etkileyen faktörler , 

 

Regl dönemi düzensizlikleri, menapoz ve polikistik-over sendrpmuna bağlı sorunlar ki bu aynı zamanda tüylenme ve sivilcelenmeyi de beraberinde getirmektedir, 

 

Ayrıca yaşanan gebelikler , ileri yaşlarda doğum yapmak ve ileri yaş kısırlıklarında uygulanan hormon ve tüp bebek tedavileri çok ciddi derecede kilo sorununa neden olmaktadır. © Copyright 2013 Serra Güzellik Salonu
sevgiliye hediye sevgiliye hediyeler sevgiliye hediyeler Sevgiliye Kitap konya web tasarım anfi konya evden eve taşımacılık kırıkkale web tasarım konya güzellik salonu, konya güzellik salonları, konya güzellik merkezi gördes haber sevgiliye kitap sevgiliye hediye sevgiliye hediyeler